Koronawirus zmienił tymczasowo reguły gry. Roztropnie jest pozostać w domu i nie narażać siebie/innych na zakażenie. Czy w tym czasie możemy podziałać coś wspinaczkowo? W kwestii fizycznej jeśli ktoś ma własną ściankę lub co najmniej chwytotablicę to tak. Inna rzecz to możliwość dokształcenia się z różnych aspektów technicznych.

Postanowiłem uruchomić warsztaty wspinaczkowe w postaci webinariów (grupy facebookowe). Prowadzone na żywo pozwalają dopytać się o szczegóły prowadzącego i doprecyzować różne kwestie na gorąco. Taki zróżnicowany materiał będzie przydatny dla osób, które są po kursach wspinaczkowych lub chcą się doszkolić z różnych dziedzin outdooru.
Koszt udziału w szkoleniach to 30 zł za warsztat. W przypadku zapisania się na kilka warsztatów każde to 25 zł.
Szczegółowe informacje o zapisach znajdziecie tutaj:
https://kursyskalkowe.pl/oferta/kursy-wspinaczkowe/139-warsztaty-wspinaczkowe-online
Zapraszam serdecznie na wybrane szkolenia.
Damian Granowski
Instruktor taternictwa PZA
Kalendarz szkoleń na kwiecień
Każde szkolenie zaczyna się o godzinie 19:15.
Jak zacząć wspinać się w Tatrach (lato/zima) – 9 kwietnia
Swego czasu prowadziłem taki wykład w KW Kraków. Tematyka będzie bardzo zbliżona. Czyli od zera do alpinisty ;-). Pokażę jak można obrać naszą drogę wspinaczkową, aby móc zacząć się wspinać w Tatrach (lub innych górach o charakterze alpejskim) latem i docelowo zimą. Do tego zrobić to z głową. Warsztaty kończymy sesją pytań
Zestaw sprzętu w Tatry i jak go nosić – 15 kwietnia
Omówię na tych warsztatach sprzęt wspinaczkowy jaki biorę w Tatry na wspinanie (latem i zimą). Skupię się tu na samym sprzęcie wspinaczkowym (o ubiorze będzie inny wykład). W drugiej części porozmawiamy sobie o sposobach noszenia sprzętu na uprzęży/szpejarkach. Warsztaty kończymy sesją pytań.
Autoratownictwo – 17 kwietnia
Podstawy „samopomocy” w górach. Jest to materiał dla osób po kursach wspinaczkowych. Przypomnimy sobie tematykę autoratownictwa w górach i skałach. Np. odblokowywanie przyrządu, podchodzenie na linie, flaszencuga, metodę U, itp.
Jak spakować się na wyjście w góry (turyści, skiturowcy, wspinacze) – 20 kwietnia
Wykład o tym jak się ubrać i co wziąć do plecaka gdy wybieramy się w góry (lato/zima). Będzie tutaj pominięty aspekt sprzętu wspinaczkowe (tematyka będzie na wcześniejszym wykładzie). Skupię się na ubiorze i sprzęcie. Warsztaty kończymy sesją pytań.
50 klasyków wspinaczkowych w Tatrach dla początkujących (lato/zima) – 24 kwietnia
Omówię 50 wartych zrobienia dróg w Tatrach, które mogą być ciekawym celem na początkach naszej kariery taternickiej. Na wykładzie oprócz zdjęć będą podane różne patenty logistyczne (podejście, w ścianie, zejście). Warsztaty kończymy sesją pytań.
Wspinanie/asekuracja w kruszyźnie, trawersach oraz w trawie i lodzie – 27 kwietnia
Tematyka będzie się skupiać raczej na dość wąskim temacie, jak wygląda asekuracja i prowadzenie wyciągów w takim terenie. Warsztaty kończymy sesją pytań.
WARSZTATY KTÓRE SIĘ ODBYŁY, ALE MOŻNA WYKUPIĆ DO NICH DOSTĘP:
Budowanie stanowisk – 23 marca
Porządek na stanowisku/zjazdy na linie – 27 marca
Taktyka w górach (31 marca)
Wspinaczkowa droga kursowa – 5 kwietnia (bezpłatne)
Prowadzący
Damian Granowski szkoli w skałach i górach. Zarówno latem i zimą. Jest instruktorem taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu. Wspina sie od 2006 roku. Najbardziej upodobał sobie wspinanie na własnej asekuracji w górach – zwłaszcza zimą. Prowadzi stronę drytooling.com.pl.